Wernisaże 2019

Wernisaż wystawy: Ewa Kruglik „Dwie Przestrzenie” 14.03.2020 o 17:00

Wernisaż zostanę przełożony na inny czas w związku z ogłoszoną w dniu dzisiejszym, tj. 11.03.2020 r. decyzją Prezesa Rady Ministrów, związaną z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

Wystawa
Ewa Kruglik – „Dwie Przestrzenie”
Ekspozycja 14.03. do 31.03 2020
Wernisaż .14.03.2020 godz 17.00
W programie występ Elżbiety Kruglik -piosenki autorskie
Galeria „Szary Ganek” w Pruszczu Gdańskim ul Wojska Polskiego 59
Ukończyłam Liceum Technik Plastycznych w Gdyni Orłowie na wydziale fotografiki. Wypowiadam się w różnych technikach - ołówek, pastel , malarstwo olejne i akrylowe, grafika komputerowa. Jestem członkiem Nadbałtyckiego Stowarzyszenia Plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku. i Stowarzyszenia Twórców ‘Przystanek Sztuka” w Straszynie. Brałam udział w licznych wystawach zbiorowych tych stowarzyszeń
Całokształt mojej twórczości prezentowałam na licznych wystawach indywidualnych w Gdańsku, Pruszczu Gdańskim , w Straszynie i Trąbkach Wielkich.
Swoje umiejętności przekazuję młodemu pokoleniu, prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga w Kłodawie Gdańskiej, którego jestem Przewodniczącą.
Pomimo wieloletniego doświadczenia w pracy z zakresu sztuk plastycznych ciągle zmagam się z materią artystyczną i poszukuję nowych środków wyrazu
Jak uchwycić zmienność świata? Jak oddać jednocześnie cud przypływów i odpływów?
Jak uchwycić przenikanie się historii z nowoczesnością?
Jak w końcu oddać świat ducha i materii?
​W jednej ze swoich piosenek autorskich Ela Kruglik śpiewa:
„a szyby bolą oddzielając
oddechy od burzy powietrza
a ściany tkwią rozdzierając
dwa światy wolności i wnętrza”

Jak złożyć te dwie przestrzenie? W mojej twórczości próbuję ująć te dwa światy – realny , ograniczony do kształtów i transcendentny ogarniający duszę i byty niematerialne.
Czy mi się to udało osądzicie Państwo sami po obejrzeniu kilkunastu prac na wystawie w Szarym Ganku w Pruszczu Gdańskim
​​​„ Dwie przestrzenie”
Serdecznie zapraszam – Ewa Kruglik
​​​​​​​​Wstęp wolny
Image

Noc Sów - Szary Ganek zaprasza na jedyną taką noc w tym roku 7.03.2020 o godz. 19:00

Szary Ganek zaprasza na jedyną taką noc w tym roku… NOC SÓW, którą poprowadzi Paweł Sidło (przyrodnik, autor książki Ostoje ptaków o randze europejskiej w Polsce).

Marzec, to miesiąc szczególnej aktywności tych pięknych i tajemniczych ptaków. Jest to też jedyna okazja w roku, aby o nich usłyszeć i ruszyć na ich poszukiwanie.

Przy dobrej pogodzie, czyli w bezchmurną i zimną noc, usłyszymy być może nawołującego puszczyka. Jednak wcześniej… posłuchamy o zwyczajach sów, dowiemy się co im zagraża i jak każdy z nas może pomóc sowom.

A na koniec spotkania w Szarym Ganku, przed wyjściem w teren, pomożesz nam skręcać budki dla sów! Przyprowadź ze sobą rodzinę, dzieci, przyjaciół, lub po prostu przyjdź sam lub sama. Dołącz do nas w tę noc magicznych ptaków.

Plan spotkania (godziny przybliżone, czas może ulec zmianie w zależności jak dobrze będziemy się bawili:

19:00 Prezentacja o sowach
19:30 Zabawa w rozpoznawanie głosów sów
19:45 Skręcanie budek dla sów (jeżeli możesz, przynieś ze sobą śrubokręt krzyżakowy lub elektryczną wkrętarkę; jeżeli nie masz, to też przyjdź. Postaramy się zapewnić sprzęt do skręcania budek.)
20:30 Wyprawa na sowy (dla zmotoryzowanych)

Cena biletów (płatne na miejscu gotówką):

Dorośli – 15 zł/osoby
Dzieci i młodzież – 10 zł/osoby
Bilet rodzinny (dwoje dorosłych i dwoje dzieci) – 35 zł

Prosimy o wcześniejszą rezerwację na maila, gdyż ilość miejsc jest ograniczona: pavel.olav.sidlo@gmail.com.

Osobom, które nie zarezerwują udziału nie możemy niestety zagwarantować miejsca na spotkaniu.  
 
 
 
Image

Relaksacja przy dźwiękach śpiewających mis i gongów 29.02.2020

SZARY GANEK (Pruszcz Gdański) oraz SOUND & SILENCE zapraszają na relaksacyjny koncert przy dźwiękach śpiewających mis i gongów.
 
29 lutego to jedyny taki dzień, który zdarza się raz na cztery lata. Wokół lat przestępnych i dodatkowego dnia lutego narosło wiele tradycji, wierzeń, przesądów i zwyczajów.
 
Dla nas - Szarego Ganku i Sound&Silence będzie to początek wspólnych działań artystycznych i edukacyjnych. Zapraszamy więc, aby wspólnie celebrować rok przestępny 2020. Następna taka okazja powtórzy się dopiero za 4 lata! :-)
 
 
O NAS:
Sound and Silence (Dźwięk i Cisza) to motto naszej pracy z dźwiękiem w czasie sesji relaksacyjnych.
 
Masaż dźwiękiem z wykorzystaniem śpiewających mis, gongów, dzwonków oraz innych instrumentów towarzyszących łączy głęboką relaksację z subtelnym odczuciem wibracji w całym ciele.
 
Śpiewające misy znane są w wielu kulturach od starożytności - począwszy od Chin, poprzez Tajlandię, Japonię i Indie. Najczęściej wykorzystywane są do medytacji, a ich czyste brzmienie ma zapewnić skupienie, klarowność myśli i wyciszenie emocji.
 
Zapraszamy!
 
 
Data:
29 lutego 2020, godz. 18.00
 
Miejsce:
Szary Ganek
Wojska Polskiego 52
83-000 Pruszcz Gdański
 
Wstęp: 30 zł / osobę
Rezerwacja mailowa: pavel.olav.sidlo@gmail.com
 
• Prosimy o przyniesienie własnych karimat, koców oraz poduszek.
• Ilość miejsc ograniczona, dlatego prosimy wcześniejszą rezerwację i wpłatę na konto po otrzymaniu maila potwierdzającego.
• Bez dokonania rezerwacji nie możemy zagwarantować miejsca.
Image

Przystanek Puck – wystawa malarstwa 18.01.2020

Galeria Szary Ganek zaprasza 18 stycznia o godz. 17:00 na wernisaż wystawy malarstwa twórców Stowarzyszenia "Przystanek Sztuka".

Wystawiane prace są owocem tegorocznych letnich i jesiennych plenerów, które odbyły się w Pucku. Główną wartością wystawy będzie zapewne możliwość zobaczenia różnych temperamentów artystycznych twórców, których połączyła wspólna tematyka krajobrazów Pucka i okolic.
Image

Wystawa malarska Klubu Inspiracja 20.12.2019

Wystawa malarska Klubu Inspiracja

Zapraszamy na wystawę malarską twórczego Klubu Inspiracja:
martwa natura, portrety, tempera na desce, grafika.
Wernisaż odbędzie się w trakcie promocji kwartalnika artystyczno-historycznego "NEONY-TOŻSAMOŚĆ" nr 4(16) wrzesień-grudzień 2019r. w Bibliotece Miejskiej w Pruszczu Gdańskim.

Czekamy na Was!
Image

Urodziny Klubu Inspiracja 30.11.2019

Listopadowe święto sztuki i poczęstunek dla zmysłów
Image

Opowieści z nici. Wystawa grupowa 31.08.2019

Wystawa prac grupy "Pogaduchy przy Szydełku" - ponadroczny dorobek "od zera do mastera" oraz wspólna praca dyplomowa, prezentowana na zewnątrz Galerii.
Serdecznie zapraszamy!
Image

Wspólny Artystyczny Ludowy Performance 25.08.2019

Znane jest Ci malarstwo prymitywne, malarstwo ludowe? A może chcesz poznać jego tajniki? Zapraszamy Cię na niesamowite wydarzenie do Szarego Ganku - I Wspólny Artystyczny Ludowy Performance. Jeżeli pojawisz się w niedzielę 25.08 o godz 10:00 spędzisz wspaniałych 5 godzin w artystycznym świecie na wspólnym tworzeniu. Tworzyć bedziemy historie za pomocą obrazów. Może to będzie Twoja historia, a może -,,Historia szczęścia" , czy ,,W labiryncie marzeń". Powstaną wspólne dzieła, które zawisną w galerii. Masz szansę, by to Twoja praca pojawiła sie na ścianie galerii! Przyjdź, zabierz ze sobą znajomych, rodzinę, przechodnia z ulicy. Jeśli masz weź swój ulubiony pędzel. Farby i podłoże będą dostępne na miejscu. Zostań na chwilę artystą, artystą prymitywistą!
Image

Eliza Piechnik i Elżbieta Wiśniewska, „Świat, w którym żyjesz; świat, którego pragniesz” – malarstwo 13.07.2019

Zatrzymaj się... Zwolnij... Pomyśl... Czy  jesteś tu,gdzie  chcesz, czy robisz to, o czym marzyłeś, czy budzisz się szczęśliwy? A może gonisz za czymś, czego sam nie umiesz nazwać? Odwiedź wystawę i spróbuj skonfrontować się ze sztuką, sprawdź, czy żyjesz w świecie ułudy czy spełnienia...  Serdecznie zapraszamy na chwilę ze sztuką... "

Relacja z wernisażu na stronach "Naszego miasta"

Pracownia "Tworzywo" – malarstwo 15.06.2019

Wystawa jest prezentacją części dokonań uczestników warsztatów pracowni "Tworzywo". Pracownię założyła w 2017 r. artysta plastyk i pedagog Dorota Ignatowicz-Wiśniewska. Zajęcia wspomagają wszechstronny rozwój osobowości twórczej każdego uczestnika, kształtują wrażliwość na piękno, rozwijają smak estetyczny oraz gwarantują rozwój wrodzonych możliwości twórczych.

Koncert relaksacyjny 25.05.2019

Zapraszamy na relaks przy dźwiękach wyjątkowych instrumentów głęboko oddziałujących na nasze komórki.
Fala dźwiękowa pracując z ciałem fizycznym dociera do komórek, które w naturalny sposób dostrajają się do niej, dodatkowo odnawiając się, odżywiając i podnosząc swoją odporność. Odpowiedni dźwięk powoduje, że zdrowe komórki wzmacniają się, a chore w bardzo szybkim tempie się regenerują.
Bęben afrykański djembe łączy nas z Ziemią i naszymi korzeniami. Ugruntowuje nas w przestrzeni Tu i Teraz. Tank drum, dzwonki koshi, bęben oceaniczny, wydobywający szum morskich fal, powodują, że ciało i umysł rozluźniają się. Misy dźwiękowe delikatnie muskają każdą komórkę naszego ciała. Świątynne dźwięki tybetańskiej ting szy Om Ma Ni PAD ME HUM , dzwonków rurowych o bardzo wysokich anielskich częstotliwościach powyżej 3000 Hz i mis tybetańskich podnoszą naszą wrażliwość na intuicję.
Bęben szamański i śpiew intuicyjny może zaprowadzić nas w naszą wewnętrzną przestrzeń serca, tam gdzie rodzą się marzenia i wizje. Możemy znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie lub śnić na jawie.
Odkrywając naszą wewnętrzną przestrzeń, poznajemy naszą moc, nasz wewnętrzny potencjał.

Uwaga: najlepiej jest "odbierać" koncert na leżąco, przynieście więc ze sobą maty, kocyki, poduszki - tak, aby było Wam wygodnie na podłodze

Prowadzą: Justyna i Jarosław Drozd-Tietianiec.
http://tank-drum.tumblr.com/page/2
Image

Spektakl "Wojna nie jest kobetą" 20.05.2019

„Wojna nie jest kobietą” to spektakl na podstawie książki Swietlany Aleksiejewicz „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Jest to spotkanie pięciu kobiet, które uczestniczyły przed laty w wojnie. Towarzyszy im prowadzący program mężczyzna, który przy okazji staje się musztrującym je żołnierzem z poligonu. Dziś spotykają się w studiu telewizyjnym, by opowiedzieć o minionych wydarzeniach. Osiemdziesięcio minutowe spotkanie przenosi widza w miejsca, sytuacje w których znalazły się bohaterki opowieści. Na zmianę wsłuchujemy się opowieści będąc uczestnikami spotkania w studio, i przenosimy się kilkadziesiąt lat wstecz by wraz z nimi opatrywać rany, strzelać, dokonywać trudnych wyborów.

Poprzez kameralny klimat oraz prostą formę teatru faktu, widz ma okazję wejść w emocje i sytuację bohaterek. Jest to spotkanie intymne, szczere, momentami niełatwe.

Trudne tematy przeplatają się z historiami o miłości i zabawnymi sytuacjami które dzieją się na froncie, w jednostkach.

Spektakl jest opowieścią o człowieku w sytuacji granicznej, która, jak wojna
przychodzi nieproszona i stawia przed losową próbą, którą trzeba przeżyć i nie będzie jej można już nigdy wymazać z życia.

Czas trwania : 80 minut

Reżyseria : Renata Dymna

Występują :
Joanna Róg
Angelika Kurowska
Marta Skoczek
Anna Matuszczak
Agnieszka Senderowska-Rucińska
Hubert Mrozowicz/Tomasz Łukawski

 
 
Image

Magdalena Tuźnik, "Antypody" – malarstwo 18.05.2019

Magdalena Tuźnik zatytułowała swoją wystawę pochodzącym z greki słowem antypody, które można przetłumaczyć jako “pod stopą”, a oznacza ono miejsce na powierzchni Ziemi, które znajduje się po jej drugiej stronie, w stosunku do punktu w którym jestesmy. Dla nas Europejczyków, słowo antypody kojarzy się oczywiście z Australią i Oceanią,  ale antypody mogą oznaczać również coś przeciwstawnego, odwrotnego, nam odległego. To właśnie pokazuje nam artystka zestawiając dwa cykle swoich prac. Z jednej strony pokazuje nam swoje inspiracje sztuką i estetyką kultury rdzennych mieszkańców wspomnianych regionów. Druga strona to klasyczny bliski nam Europejczykom impresjonizm. To zestawienie stylistyczne przypomina nam, że język malarstwa może poruszać różne, często odległe od siebie problemy . Z jednej strony możemy pokazać to co widzimy – lub to co wiemy o świecie.

Relacja z wernisażu na stronach "Naszego miasta"

O sztuce przy kawie: Świat wypalony w glinie S. Zagajewski 26.04.2019

Porozmawiajmy o sztuce przy kawie…

Już w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z artystą Stanisławem Zagajewskim (1929 – 2008), rzeźbiarzem – samoukiem, przedstawicielem nurtu Art Brut, człowiekiem nietuzinkowym, którego zarówno życie jak i twórczość wymyka się wszelkim konwenansom.

W jego „gliniany świat” zaprowadzi nas dr Paulina Grzonka (pruszczanka, filozofka, mama), autorka książki: Świat wypalony w glinie. Archetypy i symbole w życiu i twórczości Stanisława Zagajewskiego.
Image

Marta Zwarycz – malarstwo 13.04.2019

Marta Zwarycz to ukraińska malarka polskiego pochodzenia. Prace artystki prezentują słynne  malarstwo Petrykiwskie, które w 2012 roku zostało uznane przez UNESCO jako Światowe Dziedzictwo Ludowe.  Niesamowita kolorystyka i kompozycja Petrykikwy pokazuje jak twórcy ludowi kształtowali własną sztukę użyteczną oraz jak prostymi narzędziami można przekazać na papier czy płótno piękno natury. To także tradycja, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, od starego mistrza do ucznia o której nie powinniśmy zapominać.

Na wernisazu wystąpiła wokalistka Hanna Tiekuchevs z Ukrainy wraz ze swoimi uczniami z koła wokalnego "Melodyka".

Relacja z wernisażu na stronach "Naszego miasta"

Ilona Paleńczuk, "Przemiany" – malarstwo 23.03.2019

Ilona Paleńczuk inspirację do serii swoich obrazów z cyklu „Przemiany” zaczerpnęłą z natury i jej zmienności.

Pomysły na obrazy nie powstawały przed sztalugą, a w trakcie podróży oraz długich spacerów nad polskim morzem Sam temat motywu morskiego czy widoku na góry nie był najważniejszy. Bardziej chciałam pokazać ulotność chwili i przemiany, które zachodzą wokół nas. Ten sam widok, na który patrzymy, może się całkowicie zmienić w przeciągu kilku sekund. Podmuchy wiatru, słońce, ruch chmur tworzą wciąż nowe obrazy, które potrafią nas zachwycić, wzruszyć, przywołać odległe wspomnienia I rezonować w pamięci przez długi czas. Pewnie dlatego każdy z tych obrazów, które chciałabym Wam dziś zaprezentować, żył własnym życiem i był wielokrotnie zmieniany – jak woda za sprawą wiatru, jak nasze wspomnienia z upływem czasu.

Relacja z wernisażu na stronach "Naszego miasta"

Wieczorek muzyczny z piosenką autorską: Ela Kruglik 2.03.2019

Wieczorek muzyczny z piosenką autorską 02 marca 2019 g. 18.00
Wystąpi Ela Kruglik

W programie: koncert, poczęstunek, spotkanie z artystką.

Ela o sobie:
Piszę teksty i muzykę do swoich piosenek od zawsze, a występuję d 2012 roku. Inspiracji nie szukam daleko, piszę o sprawach mi bliskich, o emocjach, o życiu jako drodze i poszukiwaniu. Nie tłumaczę swoich tekstów. Lubię, gdy powstają różne interpretacje, a każdy w swoim sercu sam znajduje znaczenie mojej poezji. Myślę, że podczas koncertu każdy odnajdzie kawałek siebie w mojej muzyce.

Bilety: 25zł
Liczbą miejsc jest ograniczona
Zapisy: SMS pod nr. ‭‭+48 536 853 254‬‬
e-mail: szaryganek@gmail.com

Zapraszamy!
Image

Justyna Drozd-Tietianiec, „Natchnienie” – malarstwo 2.02.2019

Artystka o wystawie:
Natchnienie, zachwyt i miłość to uczucia, które towarzyszą mi podczas tworzenia. Malowanie od zawsze sprawiało mi przyjemność. Tworzenie jest dla mnie pomostem łączącym ciało z duszą. Moje obrazy przedstawiają kobiety, dzieci, konie, ptaki, kwiaty i drzewa rodowe, kolory. Drzewa rodowe malowane akrylem na płótnie są dla mnie procesem wglądu w moje osobiste potencjały twórcze i przypominają mi że wszystko jest ważne i ma swoje miejsce. Jak na dole w korzeniach tak i na górze w koronie. Wypieranie się części siebie zawsze odniesie poważny skutek. Najważniejsze by w pełni uznać całego siebie ze wszystkimi słabościami i talentami.

Relacja z wernisażu na stronach "Naszego miasta"

Wernisaż wystawy świątecznej 8.12.2018

Serdecznie zapraszamy na wernisaż świąteczny w Szarym Ganku!

Prezentujący prace z ostatniego roku Galerii. Będzie poczęstunek, muzyka (także w wykonaniu Michała) oraz można będzie nabyć wybrane prace przekazane na cel charytatywny) jako piękne pre- zenty świąteczne. Wszystko to za dobrowolne datki na terapię Michała.
Michał ma autyzm, zaburzenia integracji senso- rycznej oraz mutację genu MTHFR. Ma 12 lat. Jest mądrym i zdolnym chłopcem ale wymaga bardzo kosztownej terapii dzięki której w przyszłości będzie samodzielny.

Finisaż wystawy Klubu Inspiracja 24.10.2018

Image

Urodzinowa wystawa klubu Inspiracja 20.10.2018

Galeria Szary Ganek serdecznie zaprasza na urodzinową wystawę klubu Inspiracja, który gromadzi pasjonatów sztuki, ludzi wrażliwych na piękno, odkrywających w sobie twórczy potencjał. Na wystawie będzie można obejrzeć inspirację i osiągnięcia klubowiczów za ostatni rok, prace wykonane w różnych technikach malarskich i graficznych
Image

Wernisaż wystawy Roberta Boetchera 25.08.2018

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki "Transpozycja" Roberta Boetchera

"Transpozycja
Tytuł prezentowanej wystawy nawiązuje do terminu muzycznego. Jest jakby przeniesieniem techniki i tematyki sztuki z przed kilku wieków do czasów współczesnych. W wypadku przedstawianych prac również sceny są z innej epoki.
W grafikach (linorytach) będących luźnymi kopiami dzieł Dürera uzyskiwałem podobne prace w oryginale przedstawione techniką drzeworytniczą za pomocą linorytu.
W malarstwie podobnie do grafiki zacząłem od kopiowania dzieł starych mistrzów a konkretnie Jana Vermeera, a skończyłem na przedstawieniach scenek rodzajowych w stylu renesansu i baroku.
W swoich pracach staram się odtwarzać sceny rodzajowe z dawnych wieków. Moim zdaniem świat jest wystarczająco ciężki i brutalny, a sztuka powinna uspokajać, cieszyć wzrok i pobudzać do pozytywnego działania. "

Robert Boetcher
Image

Koncert Galicia Folk Band 10.08.2018

Image

Wystawa malarstwa Wandy Żabińskiej 30.06.2018

Mamy przyjemność zaprosić na wernisaż
wystawy malarstwa Wandy Żabińskiej "W głębi duszy o tym wiem"
"Malarstwo towarzyszy mi od zawsze, jest moim powołaniem, moją ścieżką, tym co jest naprawdę moje. Jest sposobem na poznanie siebie, a to w życiu nasz najważniejszy cel. Poszukując i ucząc się, dotarłam do wielu miejsc, gdzie w ogóle nie było przestrzeni na sztukę. Malując powiększam tą przestrzeń, odkrywam ją i pokazuję. Proces ten odbywa się przede wszystkim w moim sercu. Moje obrazy są zatem oknami duszy, przez które warto zajrzeć i odkryć coś dla siebie." Wanda

Wystawie towarzyszył będzie koncert gongów i mis tybetańskich w wykonaniu Cecylii Czarneckiej.
Image

Spotkanie z artystką Elena Ulyanova 20.06.2018

W ramach miejskich obchodów "Roku Tożsamosci Pruszcza Gdańskiego" zapraszamy na spotkanie z Elena Ulyanova, artystką ukraińskiego pochodzenia założycielką galerii "Szary Ganek", prowadzącą liczne zajęcia artystyczne z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi mieszkańcami Pruszcza i okolic.
Image

Tworzywo w Szarym Ganku 16.06.2018

Wernisaż i wystawa jest prezentacją części dokonań wszystkich uczestników warsztatów w pracowni.
Pracownia Tworzywo funkcjonuje w Pruszczu Gdańskim od września 2017r. Zajęcia wspomagają wszechstronny rozwój osobowości twórczej każdego uczestnika, kształtują wrażliwość na piękno, rozwijają smak estetyczny oraz gwarantują rozwój wrodzonych możliwości twórczych. Kształtują twórczą postawę wobec życiowych wyzwań, oraz dają możliwość zetknięcia się z
różnymi technikami plastycznymi.
Na zajęciach, w cyklu co tygodniowym, uczestnicy mają możliwość szlifowania umiejętności rysunkowych, malarskich oraz rzeźbiarskich i graficznych. Każdy uczestnik konfrontuje swoje postrzeganie z różnymi kierunkami i prądami w sztuce, poprzez reprodukcje lub filmy związane z różnymi etapami sztuk
plastycznych. Zajęcia prowadzone w kameralnych grupach dostosowanych wiekowo:
KLEKSY – dzieci 2 i 3 letnie z opiekunem PLASTUSIE – dzieci od 4 do 9 roku życia MALI ARTYŚCI – dzieci 10 do 12 lat KREATYWNA MŁODZIEŻ – od 13 roku życia
KREATYWNI DOROŚLI – starsza młodzież, dorośli Prowadzącą zajęcia jest artysta plastyk i pedagog Dorota Ignatowicz -
Wiśniewska
zapraszamy na kolejny cykl zajęć od września 2018!
DO ZOBACZENIA :) w Pracowni TWORZYWO Pruszcz Gdański ul. Gałczyńskiego 26
tel: 501 245 725 Tworzywo.diw@gmail.com
Image

Finisaż wystawy "Z szuflady" 9.06.2018

Serdecznie zapraszamy!

"Kochani,
w sobotę 9 czerwca moja szuflada w Szarym Ganku zostanie zamknięta. Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie dotarli na ciacho i winko w towarzystwie moich obrazów i grafik. Mam nadzieję do zobaczenia na finisażu ..."
Pruszcz Gdański ul. Wojska Polskiego 52.
Galeria Szary Ganek godzina 17:00
Image

Wernisaż wystawy "Z szuflady" Dorota Ignatowicz-Wiśniewska 21.04.2018

Z SZUFLADY to projekt, deklaracja artystki, połączenie tego co było i nowego otwarcia.
W życiu bywa tak, że chowamy na pewien czas nasze pasje, emocje, wrażenia i prawdziwe uczucia DO SZUFLADY.
Obrazy pokazane na wystawie symbolicznie i dosłownie wyciągnięte z niebytu i braku konfrontacji z odbiorcą, stają się pretekstem do powrotu do działań plastycznych i twórczych. Na wystawie zobaczyć będzie można nigdzie nie wystawiane obrazy i grafiki artystki sprzed lat oraz nowe „dialogi” artystyczne powstałe w ostatnich miesiącach. Szkice i monotypie.
Otwarcie SZUFLADY stanowi symboliczny gest otwarcia nowego etapu twórczego.
Image

Rybny Dzień wystawa zbiorowa 4.03.2018

Początek wiosny następuje pod znakiem Ryb, więc mamy Rybny Dzień w galerii!
Wystawa zbiorowa reprezentuje temat ryb przez różne techniki: od ceramiki do malarstwa.
W wystawie biorą udział profesjonalni artyści oraz amatorzy.
Techniki i uczestniki:
Rybny impresji Ewy Ręckiej i Anny Stasiewicz (ceramika);
Stylizowane ryby w dekoracyjnym malarstwie Rity Staszulonok;
"Szkoła Ryb" batik Natalii Logaczovej;
"Podróż wielkiej Ryby na Północ" stuka włókna Oleny Ulianovej/ Elena Ulyanova;
I inni.
Wystawę Rybny Dzień można zobaczyć w galerii od 4-go marca w godzinach otwarcia. Na zwiedzanie galerii można również umówić telefonicznie nr. ‭‭+48 536 853 254‬‬
Wstęp do galerii wolny!

Zapraszamy bardzo serdecznie
Image

Wystawa "Karnawał ze Sztuką w Szarym Ganku" Nadija Sobolewska 3.02.2018

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Karnawał ze Sztuką w Szarym Ganku"
Malarstwo i grafika, tkanina i szkło
Nadija Sobolewska

"Ekspozycja wystawy została przeze mnie zaprojektowana zgodnie z moją inspiracją zimą, świętami i karnawałem. Niezwykle i zabawne, a nawet nieco magiczne malarstwo i grafika wykonane w technikach tradycyjnych i autorskich w różnych materiałach. Malarstwo na niegruntowanej kaninie lnianej, bawełnie i wycinanki – drzewa ze sztywnej flizyliny wyglądają nieco teatralnie. Obecne motywy gwiazdek i fajerwerków na płytach drewnianych połączonych z kawałkami tkaniny, a także b;ask szkla i odbicia w lusterkach ze światłem świec tworzą atmosferę karnawalu. Dobrane zimowe kolory: biały, niebieski, czarny i minimum czerwonego oraz innych, dają poczucie zimna i przekaz informacji o obecnej rzeczywistości i marzeniach.." Nadija Sobolewska
Image

Klub Inspiracja: Przegląd prac 21.12.2017

18:00
Przegląd pierwszych prac entuzjastów sztuki w ramach klubu Inspiracja. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Malarstwo tablicowe Margarity Staszulonok 19.11.2017

16:00
Image

Otwarcie Galerii 3.06.2017

18:00
Image

Olena Ulianova malarstwo na tkaninach 3.06.2017

The Baltic International Park Faktoria
16:00
Image