Nasze projekty

Eskapady Piknikowe Fundacji KIWI


Fundacja KIWI rozpoczyna sezon piknikowy 2024! To już nasz wspólny czwarty sezon Eskapad Piknikowych. Spotykamy się z tradycją i historią w przepięknych plenerach Powiatu Gdańskiego. W tym roku skupimy się na ciekawych pod względem przyrodniczym i historycznym podworskich parkach.

25 maja na godzinę 16.00 zapraszamy Was do Podworskiego Parku w Wojanowie, gdzie razem

  • z kustoszem z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Pruszczu Gdańskim przejdziemy ścieżkami parku poznając jego historię;
  • siądziemy w jego zakątkach i utrwalimy ich piękno w rysunkach i obrazach stworzonych pod czujnym okiem profesjonalnej artystki Rity Staszulonok;
  • "Pogaduchy przy Szydełku" z Żanetą Komkowską zaproszą do wspólnego szydełkowania;
  • zasłuchani w śpiew ptaków i muzykę naszej Muzykującej Grupy Przyjaciół ,,Bóbr i Kos"popiknikujemy. 
Spędźmy razem majowe popołudnie!

25 maja 2024 sobota - początek 16.00

Malowanie w plenerze - jeśli masz swoje ulubione narzędzia i przybory zabierz ze sobą, na miejscu zapewnimy podstawowe materiały ( papier, podobrazia, ołówki, kredki i farby akrylowe).

Pogaduchy przy Szydełku - jeśli chcesz kontynuować swoją zaczętą pracę weź ją ze sobą, organizator również zapewni szydełka i zestaw włóczek.

Piknik - to impreza koszykowa, zabierz ze soba coś na wspólny stół.
Wstęp wolny 

 

"Szydełkowe metamorfozy" – pokoloruj swoje miasto!

"Szydełkowe metamorfozy" skierowane są do wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i okolic, którzy szydełkują lub dopiero zaczynają szydełkować. Mamy na myśli zarówno rodziców z dziećmi, młodzież jak i seniorów, chcących nauczyć się dziergać oraz co w tym pomyśle jest nietypowe – chcących mieć wpływ przestrzeń publiczną naszego miasta.

Wszystkie prace wykonane w ramach „Szydełkowych metamorfoz” będą brały udział w konkursie na najciekawszą instalację szydełkową. Nasza akcja będzie miała wielki finał podczas Dni Pruszcza Gdańskiego w 2020 r. Wówczas nastąpi rozstrzygniecie konkursu i nagrodzenie finalistów, a przede wszystkim zostaną zaprezentowane szydełkowe instalacje, które mieszkańcy wykonywali przez kilka miesięcy.
Pierwsze efekty projektu można było zobaczyć 14 września na Miejskim Festynie Ekoenergetycznym, a także na budynku Galerii Szary Ganek, przy ul. Wojska Polskiego 52 w Pruszczu Gdańskim.

Opiekę artystyczną sprawują pomysłodawczynie projektu, Olena Ulianova właścicielka Galerii Szary Ganek oraz Żaneta Komkowska prowadząca warsztaty rękodzieła.
(fot. Danuta Strzelecka)

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu i wydarzeń 
Facebook