Nasze projekty

"Szydełkowe metamorfozy" – pokoloruj swoje miasto!

"Szydełkowe metamorfozy" skierowane są do wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i okolic, którzy szydełkują lub dopiero zaczynają szydełkować. Mamy na myśli zarówno rodziców z dziećmi, młodzież jak i seniorów, chcących nauczyć się dziergać oraz co w tym pomyśle jest nietypowe – chcących mieć wpływ przestrzeń publiczną naszego miasta.

Wszystkie prace wykonane w ramach „Szydełkowych metamorfoz” będą brały udział w konkursie na najciekawszą instalację szydełkową. Nasza akcja będzie miała wielki finał podczas Dni Pruszcza Gdańskiego w 2020 r. Wówczas nastąpi rozstrzygniecie konkursu i nagrodzenie finalistów, a przede wszystkim zostaną zaprezentowane szydełkowe instalacje, które mieszkańcy wykonywali przez kilka miesięcy.
Pierwsze efekty projektu można było zobaczyć 14 września na Miejskim Festynie Ekoenergetycznym, a także na budynku Galerii Szary Ganek, przy ul. Wojska Polskiego 52 w Pruszczu Gdańskim.

Opiekę artystyczną sprawują pomysłodawczynie projektu, Olena Ulianova właścicielka Galerii Szary Ganek oraz Żaneta Komkowska prowadząca warsztaty rękodzieła.
(fot. Danuta Strzelecka)

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu i wydarzeń na Favebooku.

www.facebook.com/szaryganek